Katastrofa w Baltimore Most Key Bridge runął we wtorek rano, czasu polskiego. Incydent miał miejsce krótko po tym, jak kontenerowiec uderzył w jedną z podpór, donosi telewizja Fox. Obecnie nie ma pewności co do ofiar, ale służby prowadzą intensywne poszukiwania co najmniej siedmiu osób.

Według potwierdzenia Cartwrighta, w chwili katastrofy na moście znajdowały się zarówno samochody osobowe, jak i ciężarówka. Władze podkreślają, że trwają wysiłki w celu odnalezienia zaginionych. Nie jest jednak znana liczba pojazdów, które znajdowały się na moście w momencie tragedii.

Przeczytaj: Prawybory w Stanach Zjednoczonych decydujące dla kandydatów.

Most Key Bridge, wybudowany w USA w latach 70. XX wieku, miał główne przęsło o długości 366 metrów, a jego całkowita długość wynosiła 2632 metry. Co roku korzystało z niego ponad 11 milionów pojazdów. Stanowił on kluczowy element autostrady międzystanowej 695, znanej jako Baltimore Beltway.

Kevin Cartwright, dyrektor ds. komunikacji w Baltimore Fire Department, potwierdził, że cała konstrukcja mostu zawaliła się do rzeki Patapsco – relacjonuje The Baltimore Sun.