Tragiczny wypadek na trasie S5 między węzłami Czempiń i Kościan Północ w województwie wielkopolskim. W wyniku czołowego zderzenia dwóch samochodów marki Skoda śmierć poniosła jedna osoba, a druga została ranna.

Wypadek miał miejsce w czwartek przed godziną 12 na 11. kilometrze S5, w okolicach Kawczyna. Jeden z pojazdów, poruszając się pod prąd, zderzył się z drugim, który w wyniku kolizji uderzył w bariery. Natychmiast na miejsce zdarzenia skierowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wiadomość o tragicznym wypadku wpłynęło o godzinie 11.40. Jak poinformował aspirant Jarosław Lemański, oficer prasowy kościańskiej policji, 73-letni mieszkaniec Kościana, poruszający się drogą ekspresową pod prąd, doprowadził do zderzenia z pojazdem kierowanym przez 44-latka z Warszawy. Niestety, 73-latek zmarł na miejscu, a rannego 44-latka zabrano do szpitala na badania.

Czołowe zderzenie aut fot. KP PSP w Kościanie

Policja podjęła działania mające na celu zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz zapewnienie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wprowadzono objazd od strony Poznania na węźle Czempiń starym przebiegiem drogi krajowej nr 5. Samochody osobowe, które znajdowały się za węzłem Czempiń, skierowano przez bramę serwisową na wysokości miejscowości Mikoszki. Szacuje się, że utrudnienia w ruchu mogą potrwać do godziny 15.