Reprezentacja Polski w finale baraży pokonała Walię po rzutach karnych, zapewniając sobie miejsce na europejskim turnieju. Termin inauguracji turnieju został ustalony na 14 czerwca, a nasza drużyna narodowa zainauguruje swoje występy kilka dni później.

Najbliższa edycja rozgrywek odbędzie się w Niemczech, kraju słynącym z pasji do futbolu oraz infrastruktury sportowej. Ze względu na nietypowy termin mistrzostw, przerwa między dużymi imprezami będzie krótsza niż zazwyczaj.

Nasza drużyna narodowa zakończyła eliminacje do Euro 2024 w listopadzie zeszłego roku, a kampania okazała się kompletnie nieudana. Pomimo zmiany selekcjonera pod koniec, awans udało się wywalczyć dopiero w barażach, gdzie najpierw pokonaliśmy Estonię 5:1, a potem w finale, wygraliśmy z Walią po rzutach karnych.

Inauguracja Euro 2024 odbędzie się 14 czerwca 2024 roku w Monachium o godzinie 21:00, natomiast finał planowany jest na 14 lipca o 21:00 na Stadionie Olimpijskim w Berlinie. Co do naszych występów, pierwszym rywalem będzie Holandia, z którą w ostatnich latach często przegrywaliśmy. Spotkanie odbędzie się 16 czerwca o 15:00 na Volksparkstadion w Hamburgu.

Następnie Polska zmierzy się z Austrią, która pomimo pozornej łatwości, ma za sobą bardzo udane eliminacje. Mecz odbędzie się 21 czerwca o 18:00 na Olympiastadion w Berlinie. Ostatnim rywalem w grupie będzie Francja, aktualny wicemistrz świata i jeden z głównych faworytów turnieju. Nasza drużyna zmierzy się z nimi 25 czerwca o 18:00 na Westfalenstadion w Dortmundzie.