„Wiadomości” dziś nie będzie! Od jutra wielkie zmiany zapowiedział na antenie TVP Marek Czyż. Zapewnił że wiadomości będą nadawane „bez propagandowej zupy” .

Wiadomości w TVP dziś nie będzie. Marek Czyż zapowiada od jutra zmiany.

Wiadomości w TVP nie były dziś emitowane.

W środę wieczorem widzowie byli świadkami nietypowego odcinka „Wiadomości” TVP, gdzie o godzinie 19:30 nowym prowadzącym ogłosił się Marek Czyż. Zaznaczył on, że dokonały się istotne zmiany i że publiczność ma pełne prawo oczekiwać wyjaśnień. W swoim oświadczeniu podkreślił, że żaden obywatel finansujący telewizję publiczną nie powinien być zobowiązany do akceptacji propagandy, niezależnie od źródła. Polityka zmienia Telewizję Polską.

Marek Czyż poprowadzi Wiadomości w czwartek.

Marek Czyż, doświadczony stanie na czele pierwszego wydania „Wiadomości” w czwartek. Jego bogata kariera w mediach rozpoczęła się w latach 90. w Radiu Top w Katowicach. Przez lata 1996-2008 był związany z TVP, gdzie był twarzą programów „Monitor Wiadomości” i „Gość Wiadomości”.

Po opuszczeniu TVP, Czyż podjął pracę w telewizji TVS, od 2009 do 2011 roku. Następnie przeniósł się do TVP Info, gdzie pracował od 2011 roku. W 2016 roku powrócił do TVP3 Katowice. Jednak w sierpniu 2016 roku zdecydował się opuścić Telewizję Polską.

Kolejne lata przyniosły związki Czyża z różnymi stacjami, takimi jak Nowa TV, gdzie był jednym z gospodarzy programu informacyjnego. Później dołączył do Superstacji, gdzie prowadził programy informacyjne i publicystyczne. Jego wieloletnie doświadczenie w mediach czyni go solidnym wyborem na nowego prowadzącego „Wiadomości”.

Zmiany w TVP skutkiem zmian w Sejmie.

O „wariantach” dotyczących przejęcia mediów publicznych inicjatywę tę podsycił sam Donald Tusk, który w trakcie kampanii wyborczej zobowiązywał się do szybkiego usunięcia pseudodziennikarzy z TVP, twierdząc, że zajmie mu to zaledwie 24 godziny. To oświadczenie powtarzał wielokrotnie, a teraz zrobił tak jak mówił.