Ostatni sondaż przeprowadzony w zeszłym tygodniu pokazuje, że Konfederacja, jako trzecia siła polityczna w Polsce, osiągnęła bardzo dobry wynik.

Według wyników sondażu, opublikowanego niedawno, Konfederacja zajmuje trzecie miejsce za Platformą Obywatelską (27 proc.) i Prawem i Sprawiedliwością (34 proc.). Takie wyniki są znaczącym wyróżnieniem dla partii, która na polskiej scenie politycznej działa od dawna ale ma tylko kilku posłów. Wynik ten pokazuje, że Konfederacja zyskała poparcie Polaków, którzy wyraźnie szukają alternatywy dla tradycyjnych partii politycznych.

Konfederacja to partia polityczna, która opowiada się za uproszczeniem systemu podatkowego w Polsce. Politycy tej partii sprzeciwiają się wydawaniu środków budżetowych na programy socjalne, uważając, że rządy powinny przede wszystkim skupić się na tworzeniu korzystnych warunków dla przedsiębiorców. W ramach uproszczenia systemu podatkowego, Konfederacja proponuje m.in. ustalenie kwoty wolnej od podatku w wysokości 12-krotności płacy minimalnej. Ostatnio przewodniczący partii Sławomir Mentzen generuje milionowe zasięgi na TikToku.

Działacze Konfederacji popierają również ingerencję w ceny benzyny, argumentując, że wysokie podatki i opłaty paliwowe szkodzą polskiej gospodarce. W związku z tym, partia ta opowiada się za likwidacją opłaty paliwowej oraz zniesieniem opłaty emisyjnej.

W dziedzinie energetyki, Konfederacja postuluje budowę elektrowni jądrowych, uważając je za fundament bezpieczeństwa energetycznego kraju. Politycy tej partii argumentują, że elektrownie jądrowe to bezpieczne i ekonomiczne źródło energii, które pozwoliłoby Polsce na uniezależnienie się od importu energii i zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego kraju.