Proboszcz parafii, ksiądz Włodzimierz G., został skazany przez sąd za defraudację kwoty ponad 1,2 mln zł, która miała być przeznaczona na remont kościoła. Zamiast tego, część pieniędzy została wydana na zakup kryptowalut.

Według doniesień, w ciągu zaledwie czterech dni proboszcz wydał z parafialnego konta ponad 1,2 mln zł, a część z tych środków została zainwestowana w kryptowaluty. Ta nielegalna działalność doprowadziła do oskarżenia duchownego, który właśnie usłyszał zarzuty.

Duchowny usłyszał wyrok.

Legnicki sąd uznał księdza winnym zarzucanych mu czynów i skazał go na 2 lata bezwzględnego więzienia. Dodatkowo, sąd orzekł, że proboszcz ma zwrócić resortowi kultury ponad 1 mln zł oraz gminie 15 tys. zł. Nałożono także na niego grzywnę w wysokości 15 tys. zł.

Sprawa ta wywołała duże poruszenie, ponieważ środki, które miał zdefraudować ksiądz, pochodziły z budżetów resortu kultury oraz gminy, które miały być przeznaczone na remont Bazyliki w Legnickim Polu i kościoła filialnego w Gniewomierzu (woj. dolnośląskie). Zamiast tego, zostały wydane na transakcje związane z kryptowalutami, co jest nielegalne i sprzeczne z przeznaczeniem środków.